... ...
top of page

Boisz się zmian? Sięgnij po spokój.

Zaktualizowano: 9 cze 2023

Czym jest dla Ciebie bogactwo? Czy są to pieniądze na koncie, biznes w fazie wzrostu czy uznanie w oczach innych ludzi? Czy to jest właśnie sukces na miarę obecnych czasów? Jaka jest Twoja definicja sukcesu i skąd właściwie przychodzi do Ciebie odpowiedź na to pytanie?


Wybierając każdego dnia tę samą drogę rozwoju co inni ludzie, te same pragnienia doznawania przyjemności za pieniądze, tę samą utartą drogę do sukcesu rozumianą jako posiadanie jeszcze więcej, wybierasz coś jeszcze – każdego dnia powielasz także ich błędy.


Czasy się zmieniły. Dziś łatwo jest mieć pieniądze, a przestrzeń do wdrażania pomysłów biznesowych jest większa niż kiedykolwiek. I to właśnie w tych najbardziej wygodnych czasach, u szczytu cywilizacji z technologią przekraczającą możliwości działania ludzkiego umysłu, gdzie ciepła woda i wygodne łóżko to norma, a samochód i mieszkanie nie są już wyznacznikiem dobrobytu, bo można je mieć na kredyt, kiedy zewsząd dociera do Ciebie komunikat sięgnij po więcej, odpowiedz sobie na pytanie: co w tych czasach jest prawdziwym luksusem?


Zatrzymaj na chwilę swój umysł. Pomiędzy analizą przeszłości i planami na jutro zrób miejsce na chwilę ciszy, by zadać sobie to pytanie – co jest dzisiaj dobrem luksusowym? Czego wszyscy pragną, a mało kto realnie doświadcza każdego dnia?

kobieta patrzy w ogień kominka

Wewnętrzny spokój


Spokój. Uczucie wewnętrznego spokoju, które otwiera drzwi do doświadczania radości życia. To jest dzisiaj prawdziwe bogactwo. Wewnętrzna cisza pozwalająca utrzymać ciało w równowadze i odzyskać zdrowie po każdym mniejszym lub większym zaburzeniu. Ten spokój głębi oceanu, dzięki któremu każdy sztorm na powierzchni to tylko chwilowe, wzbogacające Twoją mądrość życiowe doświadczenie. Spokój, który pozwala zadać pytanie o sens życia, o to czego naprawdę chcesz, a czego dziś nie wiesz, bo skrywasz to głęboko pod przekonaniami, jakie wgrał Ci do głowy współczesny świat. Spokój, jaki możesz w sobie odkryć pod grubą warstwą lęku, która przysłania Ci jasność umysłu i nie pozwala dokonywać w życiu istotnych zmian.


Spokój jest luksusem, na który stać nielicznych. Tych, którzy na fali swojej wewnętrznej złości o brak tego, co w życiu najważniejsze, znaleźli w sobie gotowość do wytyczenia swojej własnej ścieżki. Jesteś gotowy na spokój, który pozwoli Ci odkryć sens życia, odzyskać zdrowie, radość i życiową równowagę, a także osiągnąć pomyślność w biznesie? Jesteś gotowy na spokój, dzięki któremu zrozumiesz każdy swój lęk i przegonisz go jak silny wiatr chmury na niebie?


Spokój można tylko i aż poczuć. Kiedy masz ciszę w głowie, oczy pełne nadziei, delikatny uśmiech i wewnętrzną chęć do życia, do cieszenia się każdą chwilą. Spokój jest wtedy, kiedy rozumiesz, że nawet najtrudniejsze doświadczenia są po to, by Cię czegoś nauczyć, a fala emocji przeminie z kolejnym podmuchem wiatru. Ten wewnętrzny spokój daje mądrość, radość i siłę, które kreują kolejne doświadczenia życiowe. Gdy w Twoim życiu pojawia się spokój, ukryte lęki wypływają z głębi Ciebie, by za chwilę całkowicie rozpłynąć się w Twoim zrozumieniu.


Sięgnij po spokój, a przestaniesz bać się zmian.Luksus spokoju

z cyklu: Rozmowy z intuicją.


Reda, 13.04.2021r.Comments


bottom of page