... ...
top of page
ewa błońska logo mentoring wrocław

Misja i wartości

Pro bono publico

Ewa Błońska mentor

"Jeśli myślisz rok naprzód, to siej ryż. Jeśli myślisz 10 lat naprzód, to sadź drzewa, a jeśli myślisz 100 lat naprzód, to ucz ludzi."
– Konfucjusz

Moja misja życiowa - Ewa Błońska

Moją misją jest wspieranie ludzi w pogłębianiu swojej świadomości - mądrości życiowej.

 

Pomagam w długofalowym rozwoju osobistym dzięki REFLEKSJI. Komu? Ludziom gotowym żyć i rozwijać się w zgodzie ze sobą, otwartym na poznanie prawdy o sobie. Jak? Ze stoickim spokojem, wnikliwością detektywa, zaangażowaniem sportowca i szczerością Twojego najlepszego przyjaciela. W jakiej  formie? Podczas indywidualnych sesji mentoringowych oraz poprzez mój autorski Program Rozwoju ŚwiadomościDlaczego? Pomoc innym w rozwoju świadomości to moje IKIGAI. Kiedy? We właściwym miejscu i czasie. Ludzie, którzy do mnie trafiają mają już w sobie wewnętrzną gotowość na zmiany "większego kalibru".

Jako Mentor biznesowy i doradca dla małych firm współtworzę z Przedsiębiorcami strategię rozwoju ich biznesów w świecie cyfrowym, a potem aktywnie pomagam w jej realizacji. 

Moje wartości - Ewa Błońska

U ludzi cenię sobie spójność, dlatego ja również w każdym obszarze życia kieruję się tą samą hierarchią wartości. Najważniejsze są dla mnie: spokój, czas i równowaga. A w ślad za nimi: bliskość, rozwój, zaufanie, jakość, skuteczność i wnikliwość.

  • Spokój – spokój wewnątrz pozwala układać to, co na zewnątrz

  • Czas – dobrze przeznaczam mój życiowy czas

  • Równowaga – zmienność rzeczywistości wymaga ciągłego balansu

  • Bliskość - ważne są relacje z rodziną i z ludźmi o podobnych wartościach

  • Rozwój – nieustannie zmieniam siebie i otaczający mnie świat

  • Zaufanie – relacje z ludźmi opieram na wspólnych wartościach

  • Jakość – wysokimi standardami dziękuję za okazane zaufanie

  • Skuteczność – działam po to, by osiągać zamierzone cele

  • Wnikliwość – doradzam w oparciu o strategie długoterminowe

Pro bono publico - Ewa Błońska

W ramach działalności pro bono publico prowadzę bezpłatne procesy mentoringowe kiedy czuję, że tak właśnie ma być. W latach 2020 - 2022 pomagałam Piotrowi z wrodzoną wadą słuchu zmienić swoje życie. Piotrek odzyskał wiarę w siebie, szacunek swojej rodziny i zmienił pracę na bardziej rozwojową i lepiej płatną. Piotrek wie jak może świadomie kształtować swoją przyszłość, bo nauczył się rozmawiać ze swoją podświadomością, by mu sprzyjała, zamiast szkodzić.

Ewa Błońska mentor i mentee

Z tego ponad rocznego procesu mentoringowego jestem niezwykle dumna i pełna wdzięczności, że mogłam towarzyszyć Piotrowi w tak kluczowej zmianie w jego życiu. Takie chwile jak ta - to zdjęcie z naszego ostatniego spotkania w 2022 roku, kiedy Piotr opowiadał mi o tym co zmienił od naszego ostatniego spotkania, pokazują mi, że to, co robię, ma głęboki sens. W taki sposób odwdzięczam się "Rzeczywistości" za to, że mogę być tu, gdzie jestem i mogę żyć, tak jak chcę.

Dodatkowo, prowadzę indywidualne sesje life mentoringowe ze studentami anglojęzycznymi Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Programu Mentoringowego organizowanego przez Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego. 

 

Brałam udział w X edycji Programu w roku akademickim 2020/2021, kiedy moim Mentee był mieszkający we Wrocławiu obywatel Tunezji, w XI edycji - na rok 2021/2022, podczas której pomagałam mieszkającemu we Wrocławiu obywatelowi Pakistanu, a także w XII edycji - na rok 2022/2023, kiedy wspierałam dwie osoby - obywatelkę Włoch, pochodzącą z Ghany oraz Niemkę.

dyplom mentoring ewa błońska uniwersytet wrocławski
dyplom za udział w mentoringu uniwersytetu wrocławskiego
dyplom mentoring ewa błońska uniwersytet wrocławski.

Jak mogę Ci pomóc? W największym skrócie:

Doskonal się dzięki refleksji

Podczas naszych spotkań zaznasz wewnętrznego spokoju. Lepiej zrozumiesz siebie i współczesny świat. Odkryjesz odpowiedzi na pytania o sens życia i o kierunek Twojego dalszego rozwoju. Odzyskasz równowagę i doświadczysz większej radości życia.

Popraw relację w związku
 

Pomogę Wam doskonalić relację w związku, zamieniać trudne sytuacje w okazje do rozwoju osobistego i odkrywać prawdę o sobie w lustrze swojego partnera. Doświadczycie radości życia w związku na każdej płaszczyźnie - umysłu, ciała i Dusz.

Rodzicu, wychowuj świadomie!
 

Pomogę Wam podarować Waszym dzieciom największy dar, jaki mogą otrzymać od rodziców - przestrzeń do odkrywania ich własnego potencjału, a także pokażę jak ustalać ramy, w których droga dziecka do samodzielności, mądrości i radości staje się możliwa.

Rozwiń biznes w świecie cyfrowym
 

Razem stworzymy i zrealizujemy strategię rozwoju Twojej firmy. Zyskasz nowych, większych klientów, a także zaangażowanych pracowników i satysfakcjonujące wyniki finansowe. Twój biznes urośnie, a Ty będziesz gotowy na kolejne wyzwania.

bottom of page