... ...
top of page
Ewa Błońska small 15.jpg

Mentoring dla par
Terapia dla par w biznesie 

ewa błońska logo mentoring wrocław

"Samemu idzie się szybciej, ale we dwójkę dociera się dalej" – afrykańskie przysłowie

Niech biznes stanie się dla Was sposobem na wspólne doświadczanie życia, a Wasza relacja w biznesie – jednym z narzędzi do pogłębiania bliskości, zrozumienia siebie nawzajem i odczuwania spełnienia.

Terapia par

Mentoring dla par - terapia dla par w biznesie

Mentoring dla par to konsultacje rozwojowe dla par, które prowadzą razem biznes. Nazywam je terapią dla par w biznesie, bo zaczynamy od uzdrowienia relacji osobistej i „rozbrojenia min” z przeszłości, by z powodzeniem przejść na grunt doskonalenia relacji partnerskiej w duchu wzajemnego pogłębiania świadomości (mądrości życiowej) i rozwoju wspólnie prowadzonego małego biznesu (od 0 do 20 pracowników) poprzez mentoring i doradztwo biznesowe.

Pomogę Wam, jeśli:

 • czujecie, że "jesteście bardziej wspólnikami niż parą" lub chcecie tego uniknąć

 • Wasze rozmowy dominują tematy firmowe i dostrzegacie w tym ryzyko dla relacji

 • nie jesteście wobec siebie konsekwentni lub przesadnie wytykacie sobie szkodliwe nawyki

 • pracujecie wieczorami i nie pamiętacie kiedy ostatni raz byliście na randce

 • Wasza relacja jest pełna emocji, często podnosicie na siebie głos lub "burkacie na siebie"

 • macie inną wizję rozwoju biznesu i trudno Wam podążać w tym samym kierunku

 • chcecie mieć pewność, że Wasz cele biznesowe nie wywołają konfliktów w życiu osobistym

 

Terapia dla par w biznesie dotyczy także sytuacji, kiedy jedno z Was aktywnie prowadzi firmę – główne źródło dochodów domowych, a drugie w większości zajmuje się domem i dziećmi.

Co zyskacie dzięki terapii dla par w biznesie?

Poprawa relacji w związku

Poprawa relacji w związku zaczyna się od pogłębienia komunikacji z samym sobą przez każdego z Was, a dopiero potem jest czas i miejsce na bycie razem, czyli doskonalenie relacji partnerskiej.

Komunikacja z samym sobą

uwolnienie ulga mentoring biznesowy ewa

Podstawą dobrej relacji z życiowym partnerem i jednocześnie wspólnikiem, jest zrozumienie samego siebie, a początkowo – chęć i gotowość do pracy nad sobą, bo dogadać się z drugą osobą możesz tylko wtedy, kiedy dogadujesz się ze sobą.

Jeśli postanowisz ZAWSZE szukać źródła Twoich lub Waszych problemów życiowych i biznesowych w sobie, to odkryjesz, że masz większy wpływ na siebie i Waszą relację niż do tej pory myślałeś/-aś.

Dzięki komunikacji ze sobą zrozumiesz jakie są Twoje prawdziwe wartości i na czym Ci najbardziej zależy, czego na pewno nie odpuścisz, a przy czym nie będziesz się upierać, jeśli będzie kością niezgody pomiędzy Wami. Wyznaczysz granice Twojej życiowej przestrzeni, będziesz dokonywać wyborów zgodnych ze sobą i.. stawać do rozmowy z partnerem mając przemyślane wnioski, choć z pełną otwartością na jego/jej perspektywę.

Komunikacja w związku

Fundamentami dobrej relacji są: pełne zaufanie do drugiego człowieka, z którego rodzi się bliskość, a ta jest wstępem do intymności. Jeśli w tych obszarach „coś szwankuje”, to trudno jest rozwiązywać bieżące sprawy życiowe i firmowe bez uszczerbku dla relacji.

Dlatego najpierw wspieram Was w „rozbrojeniu min” z życia osobistego, które te trzy filary związku psują, a potem przechodzimy do rozmów o biznesie. Ustalamy zasady komunikacji i razem zmieniamy największe „biznesowe punkty zapalne” w przestrzeń do rozwoju firmy i realizacji Waszych osobistych talentów.

Jak? Podstawą komunikacji jest otwartość i zrozumienie, że nie tylko treść, ale i forma stanowi o jakości przekazu. A jeśli komunikat nie został zrozumiany przez odbiorcę zgodnie z intencją nadawcy, to znaczy, że nadawca musi go poprawić.

Dlatego w czasie wspólnych sesji mentoringowych doskonalicie się w sztuce formułowania prostych i precyzyjnych intencji dotyczących Waszych potrzeb i oczekiwań, a także poznajecie Wasze dominujące style rozwiązywania konfliktów, byście w każdej sytuacji mogli dojść do porozumienia.

Życiowy i biznesowy partner jest Twoim lustrem, a każda wymiana zdań, sprzeczka czy kłótnia są okazją do pogłębienia Waszej relacji – tak przejawia się dojrzałość w związku, którą w procesie mentoringu dla par oboje doskonalicie. W ten sposób rozmowy o biznesie stają się narzędziem do budowania pięknej i trwałej relacji partnerskiej.

Ewa Błońska mentoring biznesowy świadomość.JPG
Rozwój firmy

Poprawa jakości życia

Pary często zadają mi pytanie „jak poprawić jakość życia?” Odpowiadam – na co dzień najgorzej, bo z najmniejszą uważnością traktujemy komunikację w relacjach, które są dla nas najważniejsze – z bliskimi ludźmi. Odwrócenie tej zależności powoduje diametralną zmianę w życiu, którą można określić hasłem „poprawa jakości życia”, bo pojawia się wewnętrzny spokój, niezależny od okoliczności. A to pierwszy krok do odzyskania życiowej równowagi.

terapia dla par w biznesie mentoring ewa błońska.jpg

Znacząco poprawicie jakość Waszego życia poprzez:

 • umiejętność „odcinania” myśli w pracy o domu i w domu o pracy

 • szybsze „ucinanie kłótni” i zamiana ich w konstruktywną rozmowę

 • zrozumienie „schematu kłótni” i wprowadzanie czasu na „wyciszenie emocji”

 • zmianę nastawienia do spraw trudnych (przekonanie, że na pewno się dogadacie)

 • celebrowanie czasu osobistego – czasu na randki i czasu tylko dla siebie

 • pogłębianie relacji osobistej (rozwój osobisty, duchowy, relacja tantryczna)

 • mniej napięć i trudnych emocji w życiu osobistym i w biznesie

Rozwój firmy - "terapeuta biznesowy"

Wyobraź sobie, że całą energię, jaką obecnie przeznaczasz na sprzeczki z partnerem wkładasz w tworzenie nowych pomysłów biznesowych. Tak to może wyglądać! Wasz biznes będzie rozwijał się szybciej, w kierunku zgodnym z Wami, a także z aktualnymi trendami ekonomiczno-społeczno-kulturowymi.

Jako "terapeuta biznesowy" dla małych firm pomogę Wam zaktualizować strategię rozwoju Waszego biznesu. Razem ustawimy na właściwe tory te obszary, w których do tej pory nie mogliście dojść do porozumienia lub które "nie chodzą" tak jak powinny. Wypracujemy strategię komunikacji we współpracy z pracownikami, dostawcami i klientami. Otrzymacie ode mnie konkretne informacje i narzędzia do rozwoju biznesu w niepewnych czasach, a od siebie nawzajem - najlepszego wspólnika w postaci partnera, któremu na firmie zależy tak samo jak Tobie.

biznes ewa błońska drzewo pieniądze.jpeg

Jak wygląda terapia dla par w biznesie? Mentoring dla par

program mentoringowy ewa blonska.jpeg

W ramach terapii dla par w biznesie są trzy rodzaje spotkań: 

 • 1:1 sesje we dwójkę (jedno z Was i ja) - 60/90 min

 • 1:2 sesje we trójkę (Wy oboje i ja) dotyczące życia osobistego - 90/120 min

 • 1:2 sesje we trójkę (Wy oboje i ja) dotyczące biznesu - 120 min

Komunikację z samym sobą doskonalimy na sesjach 1:1, a komunikację z partnerem – na sesjach 1:2 dotyczących życia osobistego. Rozmowy o biznesie (doradztwo) prowadzimy na osobnych spotkaniach 1:2.

Współpracę rozpoczynamy od sesji 1:1 z każdym z Was, potem przechodzimy do spotkań 1:2 dotyczących życia osobistego i biznesu. W toku mentoringu dla par w biznesie kontynuujemy spotkania we trójkę, a sesje 1:1 organizujemy, gdy pojawia się potrzeba "przegadania" ważnego tematu indywidualnie lub gdy odkryjemy blokadę na poziomie przekonań u jednego z Was, która utrudnia dalszą komunikację.

Najczęściej rozmawiamy o: zasadach i formie komunikacji, wartościach życiowych, celach biznesowych, punktach zapalanych w życiu i w biznesie, sposobach na unikanie niekonstruktywnych kłótni i dochodzeniu do porozumienia, kiedy już się wydarzą, o Waszych słabościach i talentach, a przede wszystkim o tym, co jest dla Was ważne.

Cennik

Ile kosztuje terapia dla par w biznesie? Mentoring dla par

Cennik life mentoring

Cena za 120 min

1.000 zł + 23%VAT

Nieregularne spotkania

Pojedyncza sesja konsultingowa (120 minut), będącą połączeniem terapii dla par, mentoringu biznesowego i doradztwa biznesowego dla małych firm to inwestycja w kwocie 1.000 zł + 23% VAT. 

Cennik life mentoring

Cena za 120 min

800 zł + 23%VAT

Stała współpraca

Przy stałej współpracy (min. 6 miesięcy) cena za 1 sesję (120 minut) to inwestycja w kwocie 800 zł + 23% VAT. Niezależnie od rodzaju (sesja 1:1 lub 1:2) i długości jej trwania (60, 90, 120 min) stawka za 1 godzinę wynosi 400 zł +23% VAT, a więc miesięczny ryczałt za całą współpracę to stawka godzinowa x liczba godzin sesji indywidualnych.

Sugerowany okres współpracy to minimum 6 miesięcy. Z moich doświadczeń wynika, że najlepsze efekty uzyskują przedsiębiorcy po ok. 9-12 miesiącach współpracy. Uwaga! Program mentoringowy dla par łączę z 80/20 Programem Mentoringowym dla Przedsiębiorców - sprawdź co otrzymacie w ramach Programu:

"Gdziekolwiek była Ewa, tam był raj" – Adam

Mark Twain - Pamiętniki Adama i Ewy

bottom of page