... ...
top of page
ewa błońska

Mentoring dla par
Terapia dla par w biznesie 

ewa błońska logo mentoring wrocław
Terapia par

"Samemu idzie się szybciej, ale we dwójkę dociera się dalej" – afrykańskie przysłowie

Niech biznes stanie się dla Was sposobem na wspólne doświadczanie życia, a Wasza relacja w biznesie – jednym z narzędzi do pogłębiania bliskości, zrozumienia siebie nawzajem i odczuwania spełnienia.

Mentoring dla par - terapia dla par w biznesie

Mentoring dla par to konsultacje rozwojowe dla par, które prowadzą razem biznes. Nazywam je terapią dla par w biznesie, bo zaczynamy od uzdrowienia relacji osobistej i „rozbrojenia min” z przeszłości, by z powodzeniem przejść na grunt doskonalenia relacji partnerskiej w duchu wzajemnego pogłębiania świadomości (mądrości życiowej) i rozwoju wspólnie prowadzonego małego biznesu (od 0 do 20 pracowników) poprzez mentoring i doradztwo biznesowe.

Pomogę Wam, jeśli:

 • czujecie, że "jesteście bardziej wspólnikami niż parą" lub chcecie tego uniknąć

 • Wasze rozmowy dominują tematy firmowe i dostrzegacie w tym ryzyko dla relacji

 • nie jesteście wobec siebie konsekwentni lub przesadnie wytykacie sobie szkodliwe nawyki

 • pracujecie wieczorami i nie pamiętacie kiedy ostatni raz byliście na randce

 • Wasza relacja jest pełna emocji, często podnosicie na siebie głos lub "burkacie na siebie"

 • macie inną wizję rozwoju biznesu i trudno Wam podążać w tym samym kierunku

 • chcecie mieć pewność, że Wasz cele biznesowe nie wywołają konfliktów w życiu osobistym

 

Terapia dla par w biznesie dotyczy także sytuacji, kiedy jedno z Was aktywnie prowadzi firmę – główne źródło dochodów domowych, a drugie w większości zajmuje się domem i dziećmi.

Jeśli interesuje Was tylko mentoring dla par, bez rozmów o biznesie, to zajrzyjcie na stronę:

Co zyskacie dzięki terapii dla par w biznesie?

Poprawa relacji w związku

Poprawa relacji w związku zaczyna się od pogłębienia komunikacji z samym sobą przez każdego z Was (mentoring indywidualny), a dopiero potem jest czas i miejsce na bycie razem, czyli doskonalenie relacji partnerskiej.

Komunikacja z samym sobą

ręce związane łańcuchem, który pęka

Podstawą dobrej relacji z życiowym partnerem i jednocześnie wspólnikiem, jest zrozumienie samego siebie, a początkowo – chęć i gotowość do pracy nad sobą, bo dogadać się z drugą osobą możesz tylko wtedy, kiedy dogadujesz się ze sobą.

Jeśli postanowisz ZAWSZE szukać źródła Twoich lub Waszych problemów życiowych i biznesowych w sobie, to odkryjesz, że masz większy wpływ na siebie i Waszą relację niż do tej pory myślałeś/-aś.

Dzięki komunikacji ze sobą zrozumiesz jakie są Twoje prawdziwe wartości i na czym Ci najbardziej zależy, czego na pewno nie odpuścisz, a przy czym nie będziesz się upierać, jeśli będzie kością niezgody pomiędzy Wami. Wyznaczysz granice Twojej życiowej przestrzeni, będziesz dokonywać wyborów zgodnych ze sobą i.. stawać do rozmowy z partnerem mając przemyślane wnioski, choć z pełną otwartością na jego/jej perspektywę.

Komunikacja w związku

Fundamentami dobrej relacji są: pełne zaufanie do drugiego człowieka, z którego rodzi się bliskość, a ta jest wstępem do intymności. Jeśli w tych obszarach „coś szwankuje”, to trudno jest rozwiązywać bieżące sprawy życiowe i firmowe bez uszczerbku dla relacji.

Dlatego najpierw wspieram Was w „rozbrojeniu min” z życia osobistego, które te trzy filary związku psują, a potem przechodzimy do rozmów o biznesie. Ustalamy zasady komunikacji i razem zmieniamy największe „biznesowe punkty zapalne” w przestrzeń do rozwoju firmy i realizacji Waszych osobistych talentów (mentoring biznesowy).

Jak? Podstawą komunikacji jest otwartość i zrozumienie, że nie tylko treść, ale i forma stanowi o jakości przekazu. A jeśli komunikat nie został zrozumiany przez odbiorcę zgodnie z intencją nadawcy, to znaczy, że nadawca musi go poprawić.

Dlatego w czasie wspólnych sesji mentoringowych doskonalicie się w sztuce formułowania prostych i precyzyjnych intencji dotyczących Waszych potrzeb i oczekiwań, a także poznajecie Wasze dominujące style rozwiązywania konfliktów, byście w każdej sytuacji mogli dojść do porozumienia.

Życiowy i biznesowy partner jest Twoim lustrem, a każda wymiana zdań, sprzeczka czy kłótnia są okazją do pogłębienia Waszej relacji – tak przejawia się dojrzałość w związku, którą w procesie mentoringu dla par oboje doskonalicie. W ten sposób rozmowy o biznesie stają się narzędziem do budowania pięknej i trwałej relacji partnerskiej.

Ewa Błońska - twarz
Rozwój firmy

Poprawa jakości życia

Pary często zadają mi pytanie „jak poprawić jakość życia?” Odpowiadam – na co dzień najgorzej, bo z najmniejszą uważnością traktujemy komunikację w relacjach, które są dla nas najważniejsze – z bliskimi ludźmi. Odwrócenie tej zależności powoduje diametralną zmianę w życiu, którą można określić hasłem „poprawa jakości życia”, bo pojawia się wewnętrzny spokój, niezależny od okoliczności. A to pierwszy krok do odzyskania życiowej równowagi.

stopa lewa w bucie sportowym stopa prawa w bucie eleganckim

Znacząco poprawicie jakość Waszego życia poprzez:

 • umiejętność „odcinania” myśli w pracy o domu i w domu o pracy

 • szybsze „ucinanie kłótni” i zamiana ich w konstruktywną rozmowę

 • zrozumienie „schematu kłótni” i wprowadzanie czasu na „wyciszenie emocji”

 • zmianę nastawienia do spraw trudnych (przekonanie, że na pewno się dogadacie)

 • celebrowanie czasu osobistego – czasu na randki i czasu tylko dla siebie

 • pogłębianie relacji osobistej (rozwój osobisty, duchowy, relacja tantryczna)

 • mniej napięć i trudnych emocji w życiu osobistym i w biznesie

Rozwój firmy - "terapeuta biznesowy" - terapia dla ludzi biznesu

Wyobraź sobie, że całą energię, jaką obecnie przeznaczasz na sprzeczki z partnerem wkładasz w tworzenie nowych pomysłów biznesowych. Tak to może wyglądać! Wasz biznes będzie rozwijał się szybciej, w kierunku zgodnym z Wami, a także z aktualnymi trendami ekonomiczno-społeczno-kulturowymi.

Terapia par - biznes

Jako "terapeuta biznesowy" dla małych firm pomogę Wam zaktualizować strategię rozwoju Waszego biznesu. Razem ustawimy na właściwe tory te obszary, w których do tej pory nie mogliście dojść do porozumienia lub które "nie chodzą" tak jak powinny. Wypracujemy strategię komunikacji we współpracy z pracownikami, dostawcami i klientami. Otrzymacie ode mnie konkretne informacje i narzędzia do rozwoju biznesu w niepewnych czasach, a od siebie nawzajem - najlepszego wspólnika w postaci partnera, któremu na firmie zależy tak samo jak Tobie.

drzwo stojące na dłoni, na którym rosną pieniądze

Długoterminowe korzyści z terapii par, które prowadzą razem firmę

Związek jest jak biznes - to zdecydowanie maraton, a nie sprint. Efekty inwestycji w postaci zaangażowania, czasu i pieniędzy widać dopiero w perspektywie długoterminowej. Podobnie jest podczas mentoringu dla par, które mają razem biznes.

Jakie są "długoterminowe" korzyści terapii par, które prowadzą razem firmę?

 • Znacząco poprawicie komunikację, będzie mniej sprzeczek i kłótni

 • Szybciej będziecie rozwiązywać konflikty, a ich atmosfera nie będzie już taka gorąca

 • Będziecie się lepiej rozumieć, bardziej akceptować i mieć więcej szacunku do siebie

 • Będzie sobie bardziej ufać, wzmocnicie więź emocjonalną i zachowacie żar namiętności na długie lata

 • Zbudujecie nowe nawyki - wprowadzane zmiany będą trwałe i będą podstawą dla następnych

 • Określicie wspólną strategię rozwoju dla Waszego biznesu i harmonogram jej wykonania, a potem będziecie ją wdrażać skutecznie - jako najlepsi partnerzy biznesowi

 • Pogłębicie świadomość (mądrość życiową), co przełoży się na trafne wybory w każdym obszarze życia

Im więcej czasu przeznaczycie na pracę nad sobą i Waszą relacją na początku procesu mentoringowego, tym bardziej znaczące efekty uzyskacie w kolejnych miesiącach współpracy. 

Efekty mentoringu dla par są "widoczne i namacalne", czyli można je mierzyć wskaźnikami biznesowymi ;) Jednak te największe korzyści w postaci poprawy jakości życia i ogólnego wzrostu satysfakcji osobistej i zawodowej oraz odkrycia stanu wewnętrznego spokoju bez względu na okoliczności będą "mniej mierzalne", ale znacznie bardziej wartościowe.

Terapia par w biznesie - opinia klientów

"Poznaliśmy Ewę zaraz po tym jak zamknęliśmy naszą restaurację. Po kilku latach ciężkiej pracy zostaliśmy z długami i bez planów na to, co dalej. Chcieliśmy wracać na etaty, nawet poszliśmy jako pracownicy na dni próbne!

Dzięki Ewie szybko zrozumieliśmy czym naprawdę jest przedsiębiorczość i że nie możemy się poddać. Po kilku godzinach spotkań mentoringowych z Ewą podjęliśmy decyzję, że wystartujemy z restauracją jeszcze raz.

 

Ewa pomogła nam ocenić gdzie popełniliśmy błędy, czego nie braliśmy pod uwagę, gdzie były nasze słabe strony. Znaleźliśmy w sobie przekonania, które blokowały nam prowadzić biznes po swojemu, a nie tak, jak mówią wszyscy, że trzeba. Ewa dała nam tabelki do codziennego monitorowania finansów – domowych i firmowych, pokazała jak ulepszyć marketing i pomogła w stworzeniu ogłoszeń o pracę, które przyciągnęły innych ludzi niż wcześniej.

 

Ewa podniosła nas na duchu. Znaleźliśmy w sobie motywację  i zaczęliśmy jeszcze raz, inaczej. Od tamtej pory minął ponad rok. W tym czasie korzystaliśmy z konsultacji biznesowych u Ewy. Dziś wiemy, że pomimo trudów, jakie przeżyliśmy i jakie nas jeszcze czekają, podjęliśmy wtedy decyzję zgodną z nami – kochamy gotować i dzielimy się naszymi pierogami z mieszkańcami Oławy. Nasz biznes działa, spłacamy zobowiązania, korzystamy z pomocy i wierzymy, że droga przedsiębiorcy nie jest łatwa, ale warto nią iść."

Magdalena i Marcin Gaim, 09.2022 r.

(opinia udzielona na wizytówce Google Moja Firma)

Jak wygląda terapia dla par, które mają razem firmę?

znak drogowy na tle chmur

W ramach terapii dla par w biznesie są trzy rodzaje spotkań: 

 • 1:1 sesje we dwójkę (jedno z Was i ja) - 60/90 min

 • 1:2 sesje we trójkę (Wy oboje i ja) dotyczące życia osobistego - 90/120 min

 • 1:2 sesje we trójkę (Wy oboje i ja) dotyczące biznesu - 120 min

Komunikację z samym sobą doskonalimy na sesjach 1:1, a komunikację z partnerem – na sesjach 1:2 dotyczących życia osobistego. Rozmowy o biznesie (doradztwo) prowadzimy na osobnych spotkaniach 1:2.

Współpracę rozpoczynamy od sesji 1:1 z każdym z Was, potem przechodzimy do spotkań 1:2 dotyczących życia osobistego i biznesu. W toku mentoringu dla par w biznesie kontynuujemy spotkania we trójkę, a sesje 1:1 organizujemy, gdy pojawia się potrzeba "przegadania" ważnego tematu indywidualnie lub gdy odkryjemy blokadę na poziomie przekonań u jednego z Was, która utrudnia dalszą komunikację.

Terapia par - wspólna firma

Najczęściej rozmawiamy o: zasadach i formie komunikacji, wartościach życiowych, celach biznesowych, punktach zapalanych w życiu i w biznesie, sposobach na unikanie niekonstruktywnych kłótni i dochodzeniu do porozumienia, kiedy już się wydarzą, o Waszych słabościach i talentach, a przede wszystkim o tym, co jest dla Was ważne.

Cennik

Ile kosztuje terapia dla par w biznesie? Mentoring dla par

Pojedyncza sesja konsultingowa (90 minut), będącą połączeniem terapii dla par, mentoringu biznesowego i doradztwa biznesowego dla małych firm to inwestycja w kwocie 750 zł + 23% VAT (922,50 zł brutto). 

Przy stałej współpracy stawka za 1 sesję 90 minut wynosi 600 zł netto +23% VAT (738 zł brutto) - w tym jest: terapia par, mentoring biznesowy i doradztwo biznesowe. Cena za dany miesiąc: liczba spotkań online x stawka godzinowa, np. 2 sesje po 90 minut to inwestycja w kwocie 1.200 zł + 23%VAT (1.476 zł brutto). Jeśli interesuje Cię tylko terapia par, bez mentoringu i doradztwa biznesowego, to przejdź na stronę Popraw relację w związku - ceny za sesje są niższe.

 

Sugerowana:

 • częstotliwość spotkań: 1-3 spotkania w miesiącu

 • długość spotkań: 90 minut (zdarzają się spotkania o długości 60 lub 120 minut)

 • okres współpracy: minimum 6 miesięcy 

Z moich doświadczeń wynika, że najlepsze efekty uzyskują przedsiębiorcy po ok. 9-12 miesiącach współpracy. Uwaga! Program mentoringowy dla par łączę z 80/20 Programem Mentoringowym dla Przedsiębiorców - sprawdź co otrzymacie w ramach Programu:

Podstawą rozliczeń jest faktura VAT wystawiana z góry za dany miesiąc współpracy z 7-dniowym terminem płatności na wybraną liczbę godzin sesji mentoringowych oraz Program Rozwoju Świadomości (o ile dotyczy). Akceptowane metody płatności: przelew bankowy, karta kredytowa, PayPal, gotówka.

"Gdziekolwiek była Ewa, tam był raj" – Adam

Mark Twain - Pamiętniki Adama i Ewy

bottom of page