... ...
top of page
ewa błońska logo mentoring wrocław

Sięgnij po równowagę!

Równowaga jest jak taniec. Nieważne czy tańczysz solo czy w duecie, dobrze tańczysz tylko wtedy, jeżeli robisz to po swojemu.
Każdy układ tańca może Cię zainspirować, ale jak będziesz kopią czyjejś doskonałości, to nie przybliżysz się do osiągnięcia swojej własnej.

kamienie równowagi ewa błońska

Pomogę Ci odzyskać życiową równowagę, jeśli:

 • brakuje Ci wewnętrznego spokoju i nie znasz stanu bez myśli

 • zbyt mocno poddajesz się emocjom albo blokujesz ich swobodne odczuwanie

 • często odczuwasz wstyd, poczucie winy, lęk, żal lub rozczarowanie,

 • koncentrujesz się na rozwoju jednego obszaru Twojego życia kosztem innych,

 • podążasz ścieżką wytyczoną przez innych zamiast tą wymarzoną dla siebie,

 • chcesz rozwijać swoją świadomość (mądrość życiową),

 • chcesz znacząco poprawić jakość Twojego życia.

Co to znaczy „równowaga w życiu”?

Każdy nieco inaczej definiuje czym jest życiowa równowaga. Dla mnie równowaga w życiu oznacza nieustanną zmianę, a jej przejawem są dobroSTAN i dobroBYT, a także umiejętność szybkiego powrotu do stanu wewnętrznego spokoju po „przejściu burzy z piorunami”.

DobroSTAN to sposób, w jaki się czujesz - stan, w którym Twój umysł jest spokojny, a Twoje ciało -zrelaksowane. Jesteś osadzony/-a w teraźniejszości, bo rozumiesz swoją przeszłość i masz wiarę w to, co przed Tobą. Na Twojej twarzy widać delikatny uśmiech, a prawdziwą radość nosisz w sercu. DobroSTAN to stan, do którego wracasz po każdym zanurzeniu się w swoich emocjach - i tych przyjemnych, i tych trudnych.

DobroBYT to przestrzeń, jaka Cię otacza - miejsca, które zapewniają Ci komfort doświadczania życia - Twój dom i wszystkie dobra materialne, jakie posiadasz, a także miejsca, które odwiedzasz w wolnych chwilach, szczególnie te, którymi obdarowuje nas Matka Natura - morza, góry, lasy i jeziora.

 

Równowaga życiowa jest także świadomym balansowaniem pomiędzy:

 • potrzebami "serca i rozumu",

 • tym, co materialne, a tym, co duchowe,

 • całą paletą emocji, jakie przeżywasz każdego dnia,

 • tym, co jest znane, a tym, czego doświadczasz pierwszy raz, 

 • tym, co jest dla Ciebie przyjemne, a tym, co wywołuje dyskomfort.

Stan równowagi w życiu pozwala świadomie przekraczać swoje granice, czyli doświadczać zdarzeń i stanów "spoza zakresu swojej równowagi", a to sprawia, że odczuwamy powiew świeżości i nasze życie nabiera barw!

Jak znaleźć równowagę w życiu?

ewa blonska mito-med emocje 2.jpg

Jest jeden skuteczny sposób na znalezienie równowagi w życiu – świadome doświadczanie życia, czyli traktowanie wszystkich zdarzeń jako okazji do określenia „co jest na ten moment w zgodzie z Tobą, a co nie jest” oraz gdzie są Twoje granice, wynikające z ukrytych przekonań i czy na pewno chcesz je utrzymać czy jednak zdecydujesz się je przesunąć w inne miejsce.

 

Idąc przez życie ze świadomością poznawania samego siebie odkrywasz to, co stanowi dla Ciebie życiową równowagę. Life mentoring, czyli indywidualne sesje mentoringowe dotyczące rozwoju osobistego i Program Rozwoju Świadomości są pomocne "na starcie" - w określeniu właściwego kierunku podróży. Sięgnij po równowagę!

ewa błońska logo mentoring wrocław

Chcesz odzyskać równowagę?

Umów się na 30-minutową, bezpłatną sesję mentoringową - sprawdź czy Program Rozwoju Świadomości jest dla Ciebie.

Równowaga w życiu prywatnym i zawodowym – co to znaczy?

Równowaga w życiu to coś więcej niż work-life balance.

Współczesny świat zmusza nas do koncentracji na zarabianiu pieniędzy - na prowadzeniu biznesu lub na wspinaniu się po szczeblach kariery. Pieniądze i życie zawodowe to tylko dwa z kilkunastu obszarów, które składają się na życiową równowagę i o jakie trzeba zadbać, by móc w pełni cieszyć się życiem. 

Chodzi mi o coś więcej niż tylko work-life balance, bo ten ukuty w świecie korporacji slogan zawęża pole widzenia, budując w nas przekonanie, że będzie dobrze jak podzielimy nasz świat mniej więcej na pół – połowa czasu na pracę, a druga połowa na życie. 

W takim „podziale na pół” nie ma właściwych proporcji, bo jeśli wszystko, co buduje naszą równowagę, tj. dbanie o siebie, związek, dzieci, relacje rodzinne, przyjaźnie, otaczającą przestrzeń, przyjemności i najważniejsze – wytyczenie swojej własnej ścieżki życiowej i podążanie nią, jeśli to wszystko mamy zmieścić w „tej drugiej połowie” o nazwie życie, bo „pierwszą połowę” zajmuje praca, to nie ma to nic wspólnego z równowagą, a tym samym nie przybliża nas do szczęśliwego życia. 

Wyrzuć ze swojego słownika slogan work-life balance i otwórz się na odkrycie swojej własnej definicji równowagi życiowej, a potem wprowadź ją do swojego życia. Każdy moment w życiu jest "NAJLEPSZY", by dokonać zmiany.

Life mentoring - sięgnij po równowagę! 

Podczas cyklicznych sesji life mentoringowych oraz z pomocą mojego autorskiego Programu Rozwoju Świadomości pomogę Ci spojrzeć na Twoje życie z innej perspektywy. Uwolnisz się od szkodliwych przekonań, które wgrała w Ciebie współczesna kultura. Zrozumiesz jak ważny jest Twój stan emocjonalny i dlaczego świadome rejestrowanie emocji jest kluczem do pogłębiania mądrości życiowej. Odkryjesz w sobie źródło siły do wytyczenia swojej własnej drogi.

Zrozumiesz jak możesz się rozwijać uwzględniając wszystko, co jest niezbędne do przywrócenia sobie życiowej równowagi.

low1DSC07960.jpg
bottom of page