... ...
top of page

Podcast "za kulisami" - mentoring dla par

"Gdybym naście lat temu wiedziała kogo biorę pod rękę w podróż przez życie, to bym się dwa razy zastanowiła" - pomyślała niejedna kobieta. To samo powiedziałby niejeden mężczyzna, tylko użyłby mniejszej liczby słów ;)

Stało się. Powtarzane niejednokrotnie przeze mnie i mojego męża zdanie: "musimy kiedyś pogadać przed kamerą" w końcu przybrało realną postać. Postanowiliśmy nagrać podcast video, w którym przedstawiamy naszą receptę na udany związek, poruszamy tematy "żywe" w relacjach damsko-męskich i dzielimy się doświadczeniem innych par, które w ramach prowadzonej przeze mnie terapii par przechodziły rozwój osobisty. 

Podcast video pt. za kulisami to rozmowy męża i żony. Tematem sezonu 1 jest związek:

Jak tworzyć szczęśliwy związek?

Jak poprawić relacje w związku?

Jak pokonać kryzys w związku?

Co ma wpływ na związek? 

ewa błońska i krzysztof klepczyński

..bo najważniejszy wybór w życiu dorosłego człowieka to: WYBÓR PARTNERA.

ebookdlapar

Twórcy podcastu dla par - kim jesteśmy?

ewa błońska i krzysztof klepczyński

Żona: Ewa Błońska – mentor życiowy i biznesowy, doradca biznesowy dla małych firm, pasjonatka obserwacji umysłu i rozwoju świadomości, wspólniczka męża, matka syna. Więcej w zakładce: O mnie.

Mąż: Krzysztof Klepczyński – video-maker, marketingowiec i handlowiec, pasjonat strategii i geopolityki, wspólnik żony, ojciec syna. Więcej na stronie: NoMakeVideo.

Za kulisami - podcast video dla par 

Nagrywamy nieregularnie. Do tej pory powstało 7 odcinków z 2 nagrań, które odbyły się w 2022 i 2023 roku. Kolejne nagranie planujemy niebawem.

Tematy odcinków podcastu video pt. za kulisami to:

 • Odcinek 1 pt. Kim jesteśmy? Prolog - opowiadamy o naszej perspektywie: kim jesteśmy, jakie tematy będziemy poruszać w kolejnych podcastach i kto najbardziej skorzysta z naszych inspiracji. 

 • Odcinek 2 pt. Dookoła związku - opowiadamy o środowisku, w jakim tworzymy związki – co nas otacza, kiedy się poznajemy, co to są kody kulturowe i czym jest związek dla Matki Natury.

 • Odcinek 3 pt. Początek znajomości - opowiadamy o momencie poznania się i o pierwszych fazach związku, o tym dlaczego świadomość początków relacji pozwala przetrwać kryzys i kiedy jest czas na rozstanie.

 • Odcinek 4 pt. Jak rozmawiać? - opowiadamy o tym czym jest rozmowa, od czego zacząć głębsze rozmowy, dlaczego kryzys to dobry moment w związku i jak dzięki rozmowie odbudować związek po kryzysie.

 • Odcinek 5 pt. Przygotowanie do rozmowy - opowiadamy o tym co jest celem rozmów w związku, jak się przygotować do rozmowy, czego unikać i jak słuchać siebie nawzajem, a także co przemyśleć przed rozmową o wartościach, co kształtuje nasze wartości życiowe oraz jak i po co je odkrywać.

 • Odcinek 6 pt. Rozmowa o wartościach - rozmawiamy o życiowych wartościach na przykładzie zdrowia, odpowiedzialności, pieniędzy, wnikliwości i determinacji - jak to jest, gdy w relacji mamy wspólne wartości, jak wygląda kolizja wartości w działaniu i co się dzieje jak wyznajemy te same wartości, ale inaczej je rozumiemy. 

 • Odcinek 7 pt. Po rozmowie – co dalej? - opowiadamy o tym co robić po rozmowie w związku, nie tylko jeśli kończy się kłótnią, dlaczego tak trudno jest przyznać rację drugiej stronie, a także jak ważne są intencje i pozostawienie drugiej stronie przestrzeni na zmianę.

E-book dla par: Jak rozmawiać? „Test na związek” 

Na podstawie odcinków numer 4 - 7 podcastu video pt. za kulisami stworzyłam e-booka dla par pt. Jak rozmawiać? Mentoring dla par audyt związku przez wartości. A zatem, jeśli jesteście parą, bardzo się kochacie i chcecie być ze sobą "do końca życia", ale:

 • dość często przeżywacie sprzeczki, kłótnie i konflikty

 • trudno jest Wam podjąć tę samą decyzję w sprawach ważnych

 • często podnosicie na siebie głos lub "burkacie na siebie"

 • macie inną wizję Waszej wspólnej przyszłości

 • co jakiś czas wpadają Wam do głowy pytania o przyszłość związku

to ten e-book pomoże Wam znacząco poprawić relację między Wami. Dzięki ćwiczeniom zawartym w e-booku:

 • każdy z Was lepiej pozna samego siebie (rozwój osobisty)

 • lepiej poznacie siebie nawzajem

 • znacząco poprawicie komunikację między Wami

 • zrozumiecie Wasze decyzje i zachowania z przeszłości

 • łatwiej będzie Wam dokonywać wyborów dotyczących przyszłości 

e-book dla par - jak rozmawiać w związku okładka

Mentoring dla par - terapia par - sesje indywidualne

Jeśli chcecie, byśmy pomogli Wam przeprowadzić audyt Waszego związku lub jesteście gotowi wspólnie przejść proces mentoringowy (mentoring dla par - terapia par - rozwój osobisty w parze), którego cele wspólnie ustalimy podczas pierwszego, bezpłatnego spotkania online, to zajrzyjcie do ofert mentoringu dla par:

bottom of page