... ...
top of page

Czy Twoje życie ma sens?

Zaktualizowano: 9 cze 2023

Czy Twoje życie ma sens? Odpowiedz na to pytanie, ale żadnych sloganów. Żadnych prostych odpowiedzi w stylu „tak, jasne” albo „nie, nie myślałem o tym”. Zwolnij na chwilę. Niech ta myśl odbije się od ścian i uderzy z hukiem w Twoją głowę jeszcze raz – czy Twoje życie ma sens?


Pomiędzy czternastą a piętnastą..

Pomiędzy kawą a herbatą..

Pomiędzy środą a czwartkiem..

Pomiędzy telefonem a mailem..

Pomiędzy lipcem a sierpniem..

Pomiędzy zakupami a jedzeniem..

Pomiędzy 2020 a 2021 rokiem..

Pomiędzy narodzinami a śmiercią..

Pomiędzy XX a XXI wiekiem..

Pomiędzy ziemią a niebem..


.. w tym codziennym biegu "o więcej”, umyka Ci coś, po co jesteś tu na Ziemi. Gubisz poczucie sensu, by przeżyć dane Ci życie raz a dobrze.


ewa błońska na tle nieba

Poczucie sensu życia


Takich chwil refleksji, w których pytasz się o sens „tego wszystkiego”, a na powierzchnię wychodzi Twój skrywany latami wewnętrzny krzyk, będzie coraz więcej. Poczucie sensu puka już do Twoich drzwi, z każdym dniem coraz mocniej i czeka aż się otworzysz.


Twoje wewnętrzne ja czeka cierpliwie aż będziesz gotowy na to, by zrozumieć jak odkrycie swojej własnej ścieżki sprawi, że wypełnisz się spokojem, szczęściem i poczuciem spełnienia. Nie. To nie jest slogan – Twój spokój, szczęście i spełnienie istnieją w tym cholernym świecie braku czasu i uśmiechów przez łzy. Są głęboko w Tobie ukryte i czekają aż dokonasz wyboru, by na przekór codziennym lękom swojego umysłu pójść za swoim głosem, by odzyskać równowagę wszędzie tam, gdzie dziś nie czujesz jej słodkiego smaku.


Każdy z nas potrzebuje drogowskazu. Dla jednych będzie to historia choroby przyjaciela, dla innych radość nieznajomego YouTubera, a dla jeszcze innych - cisza, którą zaprosili do swojego życia po gorzkim sukcesie lub pikantnej porażce. Dla każdego będzie to inny znak, choć każdy ma dokładnie te same, dwie opcje wyboru - ignorancja lub wiara, że można inaczej żyć.


Możesz nadać swojemu życiu sens. Jeszcze możesz ułożyć piękny obrazek z rozsypanych dawno temu puzzli. Wyboru dokonujesz każdego dnia. Zajmij się swoim ciałem, umysłem i Duszą. Przyjrzyj się swoim emocjom i relacjom z bliskimi. Zrozum czym tak naprawdę jest praca, kariera i biznes. Popraw jakość swojego życia i odkryj to, co sprawi, że będziesz żył jak na bajkowy happy end przystało – długo i szczęśliwie.


Nic nie dzieje się w oderwaniu od wszystkiego innego, a wszystkie obszary Twojego życia mają jeden wspólny element – to Ty. Możesz ogarnąć chaos, jaki masz w sobie w tym na pozór dobrze zorganizowanym, Twoim życiowym planie.


Z wnikliwością spójrz na siebie, otwórz się na to, co chce Ci powiedzieć Twój wewnętrzny głos i pozwól sobie doświadczyć, że szczęście to stan, a nie przelotne chwile przyjemności. To dzięki wnikliwości odkryjesz kim jesteś, czego tak naprawdę chcesz i jak to zamienić na radość dnia codziennego.


Nadaj swojemu życiu sens.Puk! Puk!

z cyklu: Rozmowy z intuicją.


Jastrzębia Góra, 08.04.2021r.
Comentarios


bottom of page