... ...
top of page

4 pory roku - inspiracje | Rozwój osobisty

Zaktualizowano: 27 cze


Najpierw powstała JESIEŃ, potem LATO, a potem ZIMA. Każde video niesie w sobie jedną myśl - ideę, którą chcieliśmy przekazać światu. A po trzecim video okazało się, że tworzymy dostrojeni do pór roku i.. została do nagrania jeszcze WIOSNA.

***


Jeśli podążasz w życiu w zgodzie ze sobą, to nie jedziesz autostradą. Codziennie wydeptujesz swoją własną ścieżkę, którą nikt wcześniej nigdy nie podążał. Wydeptujesz ją tylko dla siebie, choć swoją drogą inspirujesz innych, by również podążali. Nie za Tobą, a za sobą - za głosem swojej intuicji, który ma w sobie każdy z nas.


Podążając w życiu swoją własną ścieżką - tworzysz. Na początku nie wiesz, że wszystko z czasem ułoży się w określone wzory, wszystko zacznie mieć głębszy sens. Jakby siła, która przez Ciebie przemawia, wiedziała jaki jest koniec już na początku. Dziś wiem, że koniec nie jest określony. Przyszłości nie ma - tworzymy każdego dnia - TERAZ. Nie jutro, nie wczoraj, TERAZ.


A podążając za głosem intuicji w pewnym momencie życia możemy spojrzeć wstecz i dokonać interpretacji tego, czego doświadczyliśmy. A wtedy, nadajemy tym doświadczeniom sens.***


W ciągu 4 lat powstały 4 video - 4 inspiracje:


ewa błońska - refleksja

JESIEŃ jest o refleksji - by zanurzyć się w ciszy i usłyszeć głos swojej intuicji (2020)

ewa błońska - odczuwanie

LATO jest o odczuwaniu - by wyjść z nałogu ciągłego myślenia i zacząć odczuwać głębiej siebie i świat (2021)
ewa błońska - żyj chwilą


ZIMA jest o teraźniejszości - by być obecnym w każdej chwili, doceniać zwykłą codzienność i nie uciekać od trudnych spraw (2022)ewa błońska - twórczość

WIOSNA jest o twórczości - by odkryć wewnętrzną moc tworzenia przez kontakt z Naturą i kreować to, co płynie z serca (2024)
***


Dziś, jak patrzę, w jaki kolaż składają się te cztery nagrania, a także w jakiej kolejności powstawały, to wiem, że wszystko miało swój głęboki sens.


Zaczęłam od refleksji (JESIEŃ), bo zauważyłam, że to refleksje pogłębiają świadomość, a by mogły się pojawiać potrzebna jest cisza. Praktykowanie bycia w ciszy wniosło do mojego życia więcej odczuwania, bo gdy nie ma natłoku myśli, to świat odbieramy wszystkimi zmysłami (LATO). Obudzenie w sobie umiejętności odczuwania przyniosło mi głębszy kontakt ze sobą i zanurzenie w chwili obecnej (ZIMA), a to pozwoliło przyjrzeć się trudnym sprawom i docenić zwykłość codzienności. A kiedy doceniłam zwykłość, to kontakt z Naturą okazał się być jak tlen, który tchnął mi w tętnice energię kreacji (WIOSNA).


Wszyscy jesteśmy częścią Natury i jak ona przeżywamy swoje cykle.***


notatki - jak powstaje pomysł na video

Każde video ma inną historię powstania. Do WIOSNY najpierw powstał tekst, potem obraz, a do ZIMY - odwrotnie. Do JESIENI zbieraliśmy nagrania przez pół roku, a do ZIMY - powstały w ciągu godziny. LATO i ZIMA były totalnie niezaplanowane, a WIOSNA i JESIEŃ powstały według konkretnego scenariusza. Teksty do WIOSNY i JESIENI powstawały kilkanaście tygodni, a do ZIMY i LATA - w ciągu jednego dnia.


Pomysły i realizacja tych 4 nagrań są efektem współpracy żony i męża. Ja tworzyłam teksty i przedstawiałam sobą emocje, a mój mąż - Krzysztof Klepczyński - dobierał muzykę, nagrywał ujęcia i montował wszystko w jedną całość. Impuls do stworzenia JESIENI i LATA przyszedł do Krzyśka, impuls do stworzenia ZIMY i WIOSNY pojawił się we mnie.


Każde video powstało w innym etapie naszego życia. Co innego było dla nas ważne, różne przeżywaliśmy emocje, więc rożne są idee, jakie chcieliśmy przekazać każdą porą roku.***


To nie zdarzenia w naszym życiu są wyjątkowe. To perspektywa, z jakiej dokonujemy ich interpretacji, takimi je tworzy.


Moja dzisiejsza perspektywa, czyli to jak widzę sposób i powody powstania cyklu pt. 4 pory roku jest właśnie taka jak opisałam.


Dzięki tej interpretacji wszystkie „przyjemne i nieprzyjemne” momenty mojego życia, składające się na powstanie tych video, są dla mnie wyjątkowe.


Ewa Błońska
Comments


bottom of page