... ...
 

Świadomi rodzice, świadome dzieci

ewa błońska logo mentoring wrocław

Rodzina

Dzieci można odchować, wychować lub ukształtować. W zależności od tego jak podświadomie postrzegasz swoją rolę jako rodzica, tak realizujesz to najważniejsze w życiu zadanie wsparcia Twojego dziecka w rozwoju i zapewnienia mu właściwego startu w dorosłość. 

rodzina mentoring ewa blonska.jpeg

Sięgnij ze mną po świadome rodzicielstwo, jeśli chcesz:

  • lepiej zrozumieć jaka jest rola rodziców, matki i ojca na każdym etapie rozwoju dziecka,

  • uświadomić sobie jak bardzo liczy się Twoje zachowanie, a nie słowa, jakie wypowiadasz,

  • otrzymać praktyczne wskazówki jak budować relacje z dzieckiem w każdym wieku,

  • ukształtować samodzielne, mądre i szczęśliwe dziecko w świecie cyfrowym,

  • zachować płomień partnerskiej miłości pomiędzy codziennymi obowiązkami rodzica,

  • mieć zdrowe relacje z krewnymi w obliczu stawiania im granic będących wynikiem Twoich zasad. 
     

Kiedy masz wpływ na swoje dziecko?

Wyobraź sobie, że każde dziecko ma tylko dwóch nauczycieli – pierwszym są jego rodzice, a drugim jego życiowe doświadczenia - lekcje od rzeczywistości. Jako rodzic masz ograniczony czas wpływu na swoje dziecko, kiedy możesz przekazać mu kwintesencję Twojej mądrości życiowej. Ten czas kończy się w momencie, gdy dla Twojego dziecka przestajesz być autorytetem.

Wtedy tracisz możliwość kształtowania dziecka w sposób, w jaki oczekujesz i jedyne co możesz zrobić, by zachować z nim piękną i wartościową relację, to stanąć z boku i pozwolić mu doświadczać życia w pełni, czyli z konsekwencjami jego własnych wyborów.

Na kształtowanie dzieci trzeba mieć strategię. Długoterminową, dobrze przemyślaną i wdrażaną najlepiej jeszcze przed ich poczęciem. Jeżeli pomylisz kolejność i najpierw jako rodzic będziesz stał/-a z boku małego dziecka, a potem będziesz chciał/-a „wychować” nastolatka, to mocno się rozczarujesz. 
Ale nawet jak jesteś już rodzicem kilku- lub kilkunastoletnich dzieci, to nadal możesz właściwie ukształtować relację z dzieckiem, by dać mu właściwy start w dorosłość. Nigdy nie jest za późno, ale każdy etap jest inny i wymaga zastosowania różnych metod działania. Niestety, najczęściej zupełnie nie takich, na jakie wskazuje współczesna psychologia. 
Ewa Błońska small 10.JPG
Mogę Ci w tym pomóc. Podczas cyklicznych sesji mentoringowych lepiej zrozumiesz czym jest rodzicielstwo, jak ukształtować samodzielne, mądre i szczęśliwe dzieci oraz jak zachować przy tym płomień partnerskiej miłości i zdrowe relacje z krewnymi.
ewa błońska logo mentoring wrocław

Czy jesteś świadomym człowiekiem?

Jeśli chcesz ukształtować świadome dzieci, to sprawdź czy program rozwoju świadomości jest dla Ciebie – kliknij poniżej i wypełnij test.