... ...
 

Rozwój dzięki refleksji.

ewa błońska logo mentoring wrocław

FAQ - mentoring biznesowy

informacje o mentoringu biznesowym

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące mentoringów biznesowych.

 
Odpowiedzi na pytania o mentoring (co to jest mentoring, czym różni się mentoring od coachingu i tutoringu, itp.) – przedstawiam na stronie FAQ – co to jest mentoring
Odpowiedzi na pytania o sesje mentoringowe (jak wyglądają, ile trwają, gdzie się odbywają, itp.) są na stronie FAQ – sesje mentoringowe.
 

Co to jest mentoring biznesowy?

Mentoring biznesowy jest partnerską relacją, dzięki której odkryjesz sposób na znaczący rozwój Twojego biznesu i doświadczysz głębokich zmian w życiu osobistym. Dzięki włączeniu w przestrzeń rozmów o biznesie tematów dotyczących Twoich przekonań, zarówno tych uświadomionych, jak i tych ukrytych w Twojej podświadomości, zrozumiesz co do tej pory uniemożliwiało Ci rozwinięcie biznesowych skrzydeł. Będziesz wiedział jak wykorzystać swoje dotychczasowe osiągnięcia, by odczuwać spełnienie zawodowe, satysfakcję finansową, wewnętrzny spokój, szczęście w życiu i głębszy sens tego, co Ty właściwie „robisz w biznesie”.  

Czym różni się life mentoring od mentoringu biznesowego, a co jest podobne?

Life mentoring i mentoring biznesowy łączy przede wszystkim fakt, że dzięki jednemu i drugiemu wchodzisz na ścieżkę długofalowego rozwoju dzięki refleksji - znacząco pogłębiasz swoją świadomość (mądrość życiową)Najistotniejsza różnica jest jedna - w przypadku life mentoringu kierujemy uwagę na wszystkie aspekty Twojego życia osobistego, więc nie rozmawiamy o Twoim życiu zawodowym w sposób konkretny i oparty o strategię biznesową. W ramach mentoringu biznesowego koncentrujemy się wyłącznie na tych elementach Twojego życia osobistego, które mają wpływ na rozwój Twojego biznesu. Wprowadzamy zmiany do Twojej strategii biznesowej i omawiamy przykłady osadzone w kontekście Twojej firmy.
 

Czym różni się IKIGAI biznes mentoring od mentoringu biznesowego?

IKIGAI biznes mentoring to stworzony przeze mnie wyjątkowy program mentoringu biznesowego, w ramach którego koncentrujemy się na zbudowaniu na podstawie Twojego IKIGAI modelu biznesowego generującego zysk. Chodzi o to, byś zarabiał na tym, co stanowi Twój sens życia. 

Czym różnią się oczekiwania od potrzeb i jaki to ma wpływ na tematy sesji mentoringowych?

Jako mentor biznesowy jestem Twoim wsparciem jako szefa, a dopiero potem Twoich celów biznesowych. W praktyce przekłada się to na kolejność realizowanych tematów podczas sesji mentoringowych – zaczynamy od tych, które w moim przekonaniu wniosą najwięcej zmian do Twojego życia zawodowego, choć ich efekty będą dostrzegalne gołym okiem w nieco późniejszym czasie. Potem przyglądamy się wnikliwie tematom firmowym, które spędzają Ci sen z powiek. W skrócie: najpierw przyglądam się Twoim potrzebom, a dopiero potem Twoim oczekiwaniom. Zazwyczaj są to dwie różne rzeczy 😉

Dlaczego łączę mentoring i doradztwo biznesowe?

O skuteczności w biznesie w dużej mierze decydują umiejętność wprowadzania w życie zmian oraz umiejętność dokonania trafnego wyboru, zwykle na podstawie trafnej diagnozy samego siebie. Pierwszą i trzecią z tych umiejętności doskonalę w ramach relacji mentoringowej, a drugą jako doradca biznesowy, który udziela wskazówek, ale także może wykonać konkretne działania na rzecz biznesu swojego klienta.

 

Po 5 latach wiem, że ludzie, z którymi nawiązałam relacje biznesowe, zwracają się do mnie z prośbą o wsparcie w ramach life mentoringu i odwrotnie – moi Mentess rozwijają ze mną swoje biznesy. W połączeniu z umiejętnościami pozostałych członków mojego zespołu w ramach doradztwa biznesowego, oferujemy ludziom i ich biznesom długofalowy rozwój w świecie cyfrowym.

Dlaczego pierwsza sesja, oznaczona numerem „0”, jest bezpłatna?

Dla Ciebie – byś przekonał się czy jestem właściwą osobą, by pomóc Ci w długofalowym rozwoju Ciebie i Twojej firmy. Dla mnie – bym zdecydowała czy z moim wsparciem możesz otrzymać to, czego potrzebujesz i w czasie, w jakim tego oczekujesz.

Podjąłem / Podjęłam decyzję – jak mam umówić się na sesję „0”?

Masz trzy możliwości: kliknij poniżej "Umów bezpłatne spotkanie" i wybierz termin sesji w moim kalendarzu. Możesz do mnie zadzwonić pod numer +48 608 603 330 lub napisać wiadomość na adres: ewa [at] holistic-consulting.pl. Do zobaczenia!