... ...
 

Rozwój dzięki refleksji.

ewa błońska logo mentoring wrocław

FAQ - co to jest mentoring?

krzes%C5%82o%20refleksji%20life%20mentor

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące mentoringu, jaki chcę Ci zaoferować. Odpowiedzi na pytania o sesje mentoringowe (jak wyglądają, ile trwają, gdzie się odbywają, itp.) przedstawiam na stronie FAQ – sesje mentoringowe.

Co to jest mentoring?

Mentoring jest głęboką, partnerską relacją między dwojgiem ludzi, która zmienia ich oboje. Jako osoba mentorowana (Mentee) otrzymujesz wsparcie w długofalowym rozwoju i dostęp do doświadczeń moich jako Mentora i wszystkich moich Mentees. Dzięki temu szybciej odkrywasz w sobie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i znacząco pogłębiasz swoją świadomość. A ja jako Mentor staję się bogatsza o Twoje doświadczenia życiowe.

Co to jest life mentoring i mentoring IKIGAI?

Life mentoring jest wyjątkową relacją mentoringową, która stanowi sposób na poznanie samego siebie i zrozumienie otaczającego świata, a także na odkrycie sensu życia (mentoring IKIGAI - jako ostatni etap life mentoringu). Podczas spotkań life mentoringowych przeprowadzę Cię przez proces zmiany. Wejdziesz na ścieżkę długofalowego rozwoju dzięki refleksji.

Co to jest mentoring ad hoc?

Mentoring ad hoc (łac., „doraźnie, dla zrealizowania określonego celu”) jest sposobem na rozwiązanie konkretnego problemu. Mentee przedstawia kwestię, którą chce zrozumieć, a Mentor pomaga mu odkryć właściwe odpowiedzi na zadane pytania. Mentoring ad hoc pokazuje jak można radzić sobie z problemami w życiu osobistym.

Mentoring, coaching, tutoring – czym się różnią?

Niezależnie od przyjętych powszechnie definicji każdy mentor, coach i tutor trochę inaczej odpowie na to pytanie, akcentując swój własny sposób współpracy i korzyści, jakie można dzięki niemu osiągnąć.

W największym skrócie: coach pomoże Ci osiągnąć Twój cel, często biznesowy, a tutor pobudzi Cię do samodzielnego myślenia i rozwoju. Istnieją organizacje certyfikujące coachów i tutorów, dlatego część z nich nie będzie miała innego doświadczenia zawodowego i będzie pracować wykorzystując przekazane w toku certyfikacji metody.

Definicje mentora są różne, choć zwykle łączy je doświadczenie życiowe i zawodowe mentora, które wykracza poza samo nauczanie. Mentor biznesowy ma doprowadzić Twój biznes tam, gdzie sam dotarł lub znacząco poprawić jego funkcjonowanie. Mentor życiowy (life mentor) rozpozna etap Twojego rozwoju osobistego i pomoże Ci osiągnąć wyższy poziom świadomości, co pozytywnie wpłynie na wszystkie obszary Twojego życia.

Jak znaleźć właściwego life mentora?

Daj sobie czas na przemyślenie czego właściwie szukasz i czego oczekujesz od Mentora, a potem zaufaj swojej intuicji – jeżeli spotkasz właściwą osobę, to poczujesz to w sobie, a Twój umysł znajdzie argumenty, które potwierdzą dokonany przez Ciebie wybór. Szukaj osoby, w której towarzystwie dobrze się czujesz, która ma podobne wartości, a przede wszystkim – jest spójna, czyli żyje w zgodzie z tym, co głosi.

Dlaczego jestem Mentorem ds. sensu życia?

Jestem Mentorem ds. sensu życia, bo odkryłam, że pomoc innym ludziom w długofalowym rozwoju dzięki refleksji przynosi mi nieopisane słowami spełnienie. Jeżeli ciekawi Cię dlaczego tak jest, to obejrzyj te materiały video na moim YouTube.

Odkryłam także, że wykorzystując moje dotychczasowe doświadczenie, umiejętności i talenty, w relacji 1:1 potrafię „wyciągnąć” ludzki umysł poza określone ramy, gdzie możliwe jest odkrycie sensu własnego życia. Jak mawiał Albert Einstein „wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi”. Ja pomagam ludziom wyjść „poza schemat”, znacząco pogłębić swoją świadomość i odkryć sens życia.

Dlaczego łączę life mentoring i doradztwo biznesowe?

O skuteczności w biznesie w dużej mierze decydują umiejętność wprowadzania w życie zmian oraz umiejętność dokonania trafnego wyboru, zwykle poprzedzonego trafną diagnozą samego siebie. Pierwszą i trzecią z tych umiejętności doskonalę w ramach relacji mentoringowej, a drugą jako doradca biznesowy, który udziela wskazówek, ale także wykonuje konkretne działania na rzecz biznesu swojego klienta.

 

Po 5 latach wiem, że ludzie, z którymi nawiązałam relacje biznesowe, zwracają się do mnie z prośbą o wsparcie w ramach life mentoringu i odwrotnie – moi Mentess rozwijają ze mną swoje biznesy. W połączeniu z umiejętnościami pozostałych członków mojego zespołu w ramach doradztwa biznesowego, oferujemy ludziom i ich biznesom długofalowy rozwój w świecie cyfrowym.

Ilu Mentess prowadzę w tym samym czasie?

W tym momencie mojego rozwoju jako Mentora i w ramach life mentoringu – tylko kilku. Każdą relację traktuję wyjątkowo, bo człowiek zasługuje na okazanie mu należnego zainteresowania, a nie można być uważnym jak nie przeznaczy się odpowiedniej ilości czasu na refleksję nad tym, co powiedzieć i jak, by najlepiej pomóc osobie mentorowanej. 

Podjąłem / Podjęłam decyzję – jak mam umówić się na sesję „0”?

Masz trzy możliwości: kliknij poniżej "Umów bezpłatne spotkanie" i wybierz termin sesji w moim kalendarzu. Możesz do mnie zadzwonić pod numer +48 608 603 330 lub napisać wiadomość na adres: ewa [at] holistic-consulting.pl. Do zobaczenia!